SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
Wystawała przyssawka – myślałem pijawka Więc ją złowić chciałem - odkurzacz złapałem!
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - Walka z nadwagą
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
zamki
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 1:55 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jest o fajach a za dużo ciałka również o ile nie jeszcze bardziej jest groźne dla życia ..

Na początek zmieniłem pracę. Jak wiecie robiłem blachy a
to zajęcie nie wymaga wiele ruchu. Kiedyś z ciekawości założyłem krokomierz który po 12 godzinach pracy pokazał nieco ponad 200 ...
Drugim punktem było MŻ czyli mniej żarcia, następnym koniec żarcia po 18
no i więcej picia niestety nie wódki czy też piwa a wody, której jako takiej nie lubię więc herbatki najczęściej zielone, również herba mate.
Następstwem tych wszystkich czynności było ich uporządkowanie.
Klasyfikacja jedzenia, konkretne ramy czasowe i dokładniejsza analiza kaloryczności. Do tego wszystkiego obecnie doszedł powiedzmy, że w miarę regularny trening ale że jestem leń to żadne bieganie tylko najzwyklejsze pompko/brzuszki i stacjonarny rower.
Minęły dwa miesiące i jest o 13 kilo mniej. O dziwo nawet po świętach kiedy to nieco poluzowałem pasa nie przybyło więcej niż kilogram gdzie niegdyś było to minimum trzy ...

Przyznam szczerze, że na początku nie liczyłem na spektakularne sukcesy ale przecież ja po budowie trzy lata temy ważyłem 96 kilo a później doszło do 120 ... Nie mam ustalonej żadnej diety przez żadnego specjalistę ... myślę, że pewnie kiedyś z biegiem czasu mozna iść i posłuchać tych głupot jednak jak patrze na sąsiadki wydające krocie na te szachrajstwa to wolę chyba sam z tym powalczyć.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
wind
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 7:07 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To gratuluję zamki. Jakieś 2,5 roku temu odstawiłem ziemniaki. Raz, że mi nie smakują, a dwa sosy dają swoje. Piwko jedynie latem, bardzo rzadko "po sezonie" używam, chociaż lekarz zaleca. Zaczynałem 2,5 roku temu z wagą 94kg, na wiosnę zjechałem do 83kg. Teraz, gdy przestałem palić waga wskazywała 90kg, po 2 tyg abstynencji nikotynowej już 93 Sad .

I jak tu żyć Question Wink
Staram się jeść małe porcje ale częściej, nie dopuszczam do ssania głodu, od razu rozprawiam się z tym uczuciem jakąś bułką. Niestety, grzeszę późną porą kolacji i słabością do słodyczy, a moja żona potrafi zrobić smakowity TORT czy inne ciasto z okazji ... soboty, poniedziałku ... czy z jakiegoś innego, równie ważnego powodu Very Happy.

Strefowy Łowca Bocianów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 9:20 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pierwsza sprawa to dietą trzeba nauczyć się cieszyć... Tak tak, cieszyć. Cieszyć się z każdego straconego 10dkg dziennie. Tylko wtedy jest siła żeby ją kontynuować. W zeszłym roku schudłem ponad 40kg stosując własną dietę. Nie jakiejś zalecanej przez lekarzy 1000 czy 1500 kalori, bo bym umarł z głodu albo kurwicy. Dieta 1000 kal jest dobra dla osób mających kilka kg nadwagi. Ja jedząc przy wadze 180kg minimum 6-8000 kalori chudłem ograniczając się do 4000. Oczywiście na początku. Póżniej, stopniowo ze stratą wagi trzeba coraz bardziej się ograniczać. Ale nie do 1000 kal przy wadze ponad 120kg bo to bajka. Poczytałem o diecie Dukana i zaadoptowałem ją do własnych potrzeb i możliwości. I co ważne do działania mojego organizmu. Tu pokuszę się o tezę, że dieta powinna być ustalana dla każdego indywidualnie. Na chudnięcie ma wpływ tak wiele czynników, że określone schematy typu nieszczęsne 1000 kal rzadko się sprawdzają...
Co z tym Dukanem? Trzeba poczytać w necie. Tak ogólnie, to dieta opiera się na zaprzestaniu łączenia substancji odżywczych. Dostarczamy organizmowi np. białko więc jest zmuszony tłuszcze brać ze swoich zapasów Wink Następnym razem działamy odwrotnie... z resztą poczytajcie. U mnie działa. Nie jem w ogóle - pieczywa ŻADNEGO ani chrupkiego,ani razowego, ani dietetycznego, macy itd itp. Żadnego. Żadnej kaszy, makaronu ani ziemniaków. Mogę za to na kolację o godzinie 22 zjeść PÓŁ PIECZONEGO KURCZAKA, a rano i tak waga pokaże mniej Razz
Oczywiście samego kurczaka... bez nawet musztardy czy chrzanu. Jem głównie białko /mięso, sery/ i warzywa w każdej postaci oraz owoce. Rzadko jajka. Nigdy jednocześnie. Jeśli zjem na obiad TRZY SMAŻONE KOTLETY Z PIERSI DROBIOWEJ , to nie wolno mi przez trzy godziny zjeść nawet ogryzka od jabłka Wink Jeśli na następny posiłek zjem klogram mandarynek / 1000kal i tu dietetycy pukają się w głowę... pustą/ to nie mogę nawet pomyśleć o plasterku wędliny. Za trzy godziny mogę zjeść np. 30 dkg pieczonej szynki.... i nawet okrucha chleba, ale głodny nie jestem prawda? Smile Oczywiście jestem tylko człowiekiem i czasem robię sobie wyjątki... Embarassed W nagrodę - jak waga powie - tak!

Co bardzo ważne, trzeba koniecznie poczytać jakie substancje są niezbędne dla organizmu żeby sobie nie zaszkodzić!!!

Jak w grudniu miałem problemy z serduchem, to straciłem motywację... Jak to, tyle schudłem i nie pomogło ? Potem były Święta, Sylwester, drugie Święta... Waga pokazała 10kg plus... przez cztery miesiące. Tydzień temu przeprosiłem się z panem Ducanem i odzyskałem już 4kg. Jakieś 0,5kg dziennie. Teraz będzie szło coraz wolniej, ale wiosna sprzyja wyzwaniom.
Co jeszcze. Jem co 3 godziny. Regularnie i co dziwne nieraz na siłę. To podstawa. Aha. Żeby nie zwariować daję sobie od czasu do czasu dzień JOKERA. Joker pozwala jeść wszystko. Następnego jokera mam wyznaczonego któregoś dnia w majowy łykend - zeżrę całego świniaka z grila i sto bochenków chleba i worek frytek z majonezem... Very Happy A później przychodzi ten joker. Zjadam kanapkę chleba z masłem, szynką, pomidorem, ogórkiem, majonezem albo kebaba i .... koniec szaleństwa, bo jest mi szkoda tego, na co cięzko pracowałem.

PS
Aktywność fizyczna jak najbardziej. Ja robię dłuuuugie spacery z psami, bawię się w uprawę działki no i często wędkuję. I jest taka zależność - im więcej tracę na wadze, tym jestem bardziej aktywny... w sferze intymnej też Smile

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 9:31 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja również bawiłem się z Dukanem jakiś czas temu.
Schudłem 17 kilo w 4 miesiące. dieta ok, nawet smaczna. Jest tylko jeden warunek. Od dobrego kumpla, doktora medycyny wiem, że każda dieta, jednoskładnikowa ( a taką jest Dukan) jest dla ludzi bez poważniejszych problemów zdrowotnych. Ja niestety jestem dosyć chorowity i moja przygoda z Dukanem skończyła się problemem z nerkami i zapaleniem jelita.
koza11
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 12:31 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O kurcze, to ja przy was cienias jestem. Zrzucam swoje +5 kg od marca i spokojnie jadę. Mi wystarcza odcięcie słodyczy i długie dokładne przeżuwanie posiłków- coś na co nie zwracałem uwagi wcześniej i miałem problemy z trawieniem. Moi rodzice z 10 lat temu byli na diecie kwaśniewskiego -też z gatunku tych jednoskładnikowych. Ojciec kwitł i chudł, mama pracując w szkole z masą nerwów, nie wyrabiała z cholesterolem. Słowem nie każdemu to służy, zgadzam się że tu potrzeba indywidualizacji.
zamki
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 12:36 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Paweł chylę czoła do samej posadzki .... !! Nawiązując do palenia to rzucić je jest pestka ale schudnąć po tym jest tragedia .....
wind
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 9:29 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zamki napisał:
Nawiązując do palenia to rzucić je jest pestka ale schudnąć po tym jest tragedia .....

I dobiłem do 100 kg Evil or Very Mad Jak żyć, ja się pytam, jak żyć ???

Strefowy Łowca Bocianów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 7:15 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Spokojnie. Smile Zawsze spokojnie i bez nerw.
Ja po tegorocznych wakacjach muszę sobie kupić nowe spodnie. Smile Te są dużo za duże. Very Happy

Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 10:54 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witaj Dociu Smile, witam też całą resztę kolegów SSG Smile.
Widzę, że rozmawiacie na różne tematy...
Temat odchudzania i diet to temat rzeka. Każdy z waszych organizmów jest inny. Każdy będzie inaczej reagował na wprowadzone zmiany. Jest kilka zasad, które mogą się wam przydać.
1. przed każdym posiłkiem pić jedną, dwie szklanki wody nie gazowanej.
2. Zmiana z białego chleba na ciemny ( pełno ziarnisty ), może być chrupki.
3. Więcej ruchu.
4. Ograniczyć cukier do zera.
5. Więcej warzyw i owoców ( grejpfrut, brokuł, kiwi, soki i przeciery pomidorowe ).
6. Zamiana lub ograniczenie ziemniaków na kasze, ryż.
7. Systematyczność posiłków, często i mało. Nie doprowadzać organizmu do uczuci głodu bo wtedy nie chudniemy tylko tyjemy.

Co do ograniczenia cukrów do zera dotyczy to słodzenia kawy i herbaty. Jedzenia słodyczy na co dzień. Zostawicie sobie cukier na imprezy typu urodziny, wesela komunie itp. Wtedy takie ciasto o wiele lepiej smakuje Smile. Nawet raz w tygodniu jak zje się ciasto ( niedziela ) nic się nie stanie.

@splawik66
Kolego te 4 kg w tydzień to głównie woda. A druga sprawa, że takie szybkie tracenie wagi może nie korzystnie wpłynąć na twoje zdrowie ( serce ).
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 12:02 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przechodziłem różne diety. Obecnie też ale jest pewna różnica. Odmówiłem lekarzowi rozpoczęcia diety o ile ma to polegać jedynie na przestrzeganiu ustalonych zasad. Zarządałem regularnych badań aby nie doprowadzić dietą organizmu do jakiejś skrajności, gdyż kiedyś dieta doprowadziła mnie do anemii. Obecnie już mi dopakowano potas bo się okazało, że ograniczenie jedzenia doprowadziło do jego drastycznego spadku. Nastąpiły też zmiany w samej diecie i choć zasadniczo jest to dieta to nie można jej ująć w żadne ramy ale efekty są widoczne i odczuwalne.

Wniosek z tego taki, że choć schudnąć nie jest problemem to przy okazji możemy sami się wykończyć, gdy nie wiemy co się dzieje w organiźmie. Każdy dietetyk prowadzący pacjenta bez badań to potencjalny morderca a to oznacza, że każda indywidualna/prywatna dieta to element samozniszczenia, co w odniesieniu do każdej osoby świadomej i inteligentnej nie świadczy pozytywnie o jej stanie umysłowym.

Dzisiaj już jestem po konsultacji neurologicznej i lekarz powiedział mi wprost, że potrzeba wzmocnić kręgosłup farmakologicznie, gdyż istniejąca niestabilność odcinka szyjnego oraz defekty pozostałej części będą się pogłębiać ze zrzuceniem każdego kilograma tłuszczyku. Tłuszczyku, który był swoistym wymoszczeniem i utrzymywał wszystko w kupie. Stąd nagla i niespodziewanie ujawniona niestabilność odcinka szyjnego i ujawnione w nim aż trzy dyskopatie, ktorych rok temu jeszcze nie było.

Także dieta, czemu nie, ale na pewno pod ścisłą kontrolą lekarską i bynajmniej nie teoretyczną.

Bajarz mistrz
Bajarz mistrz

PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 1:26 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tłuszczyk i stabilność kręgosłupa to była moja szalona (a może nie) teoria ponad 15 lat temu, kiedy to przekonywałem mojego bossa, że picie piwa (a przez to zdobycie kilku kilo ciała) mnie wyleczyło. Otóż 20 lat temu przeszedłem operację kręgosłupa - wydłubali mi kawałek dysku L4-L5 który pozwolił sobie wypaść. Po operacji byłem jak nowo narodzony, że 2 lata później zapomniałem o niej i poszalałem. W efekcie bóle powróciły, w dodatku okropnie upierdliwe. Pamiętam jak prowadząc samochód przez Manhattan wykorzystywałem każde czerwone światło, żeby podciągnąć kolano pod brodę bo to dawało trochę luzu między kręgami i ból ustępował na parę minut. Zaproponowano mi kolejną operację na którą nie zgodziłem się. Przez ponad rok próbowałem różnych pigułek, fizykoterapii a nawet akupunktury. Efekty żadne. Wtedy to, po stresach całego dnia spędzonego na pracy w nieustannym bólu stałem się Piwoniuszem. Kilka Żywców po pracy pozwalało się odreagować. Po kilku miesiącach pasek w spodniach zmienił numerację z 32 na 36 (obecnie 42) i o dziwo bóle ustąpiły. Tłumaczyłem to sobie (i bossowi) że ten ekstra tłuszczyk (piwny) w okolicy pasa odseparował kręgi w sposób naturalny i dysk już nie naciska na korzeń nerwu.

Może i wtedy moja teoria była słuszna ale balans został zachwiany i obecnie walczę z nadciśnieniem spowodowanym m.in. nadwagą. Ludzki organizm ma duże zdolności do regeneracji i samoleczenia się nawet w przypadku wypadniętych dysków. Obecnie nie mam bólu w okolicy L4-L5 ale po 10-15 minutach na nogach tracę po prostu czucie w nodze. Organizm sam wykonał operację (jakieś obejście) w obronie przed bólem.

Na zrzucenie wagi dostałem od lekarza (3 miesiące temu) tzw. "water pills", które powodują pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu. Efekt dosyć szybki - spadłem na wadze 4 kg w tydzień. Od 2 tygodni leżę na kanapie i oglądam filmy cały dzień bo te "water pills" spowodowały atak dny moczanowej tak bolesny, że każdy krok to droga przez piekło.

Zdrowia życzę.
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 7:04 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

bercik napisał:

@splawik66
Kolego te 4 kg w tydzień to głównie woda. A druga sprawa, że takie szybkie tracenie wagi może nie korzystnie wpłynąć na twoje zdrowie ( serce ).

Słabe sztuki padają - takie jest prawo dżungli. Kolego. Cool

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 12:08 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

wind napisał:

I dobiłem do 100 kg Evil or Very Mad Jak żyć, ja się pytam, jak żyć ???

Hahahaha ja TEŻ dobiłem do 100 Idea Exclamation Laughing ale ja się cieszę z tego
bo schudłem. Po nieznacznym przytyciu zimą i wiosną schudłem obecnie
do wspomnianej setki. W święta pewnei zaprzepaszczę co neico z wysiłków
ale zaraz w styczniu powrót do pracy pozwoli ponownie wziąć się za swoją grubą dupę. Laughing
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat