SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
Czy idąc na ryby stroisz się niedbale? To pomyśl, ryby jak kobiety wygląd twój zadbany ceni się niestety!
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Statystyki
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - feeder/picker
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Obywatel
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 8:40 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Chcę kupić wędkę do łowienia na drgającą szczytówką. Ma być krótka, 3-3.30, cv. do 60 gram. Możecie coś polecić?

Ostatnio zmieniony przez Obywatel dnia Wto Sty 03, 2012 10:40 am, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 10:06 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Obywatelu! Moim zdaniem taka długość to przesada... będziesz siedział za daleko od przerębla... :wink: Laughing Laughing Laughing

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 10:11 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Szczytówką będą łowił na mormyszkę a dolnikiem na błystkę i już mam wędkę uniwersalną Very Happy
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 10:18 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Obywatel napisał:
Szczytówką będą łowił na mormyszkę a dolnikiem na błystkę i już mam wędkę uniwersalną Very Happy

Sprytnyś Very Happy Naści talara na struny i kalafonię Very Happy Można środkowym składem na błystkę, a dolnik nada się jako rączka do podbieraka. Nakrętka zaślepiająca dolnik na kieliszek... Cool

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 10:21 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No i niech teraz ktoś napisze, że nie ma wędek uniwersalnych :wink: Very Happy
brat2
Bajarz
Bajarz

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 8:06 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Panowie to jest prowokacja, ale myśl przednia. A ja zastanawiałem się jak usprawnić swego fiderka.
Obywatel
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 1:36 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z tą wędką to żadne jaja z mojej strony Very Happy
Korzystając z zimy muszę trochę uzupełnić sprzęt i szukam jakieś wędki do łowienia w kanałach, starorzeczach itp. Dysponuje dwoma feederami 3,90 do 150 gr. Trochę ciężkie cv i nieporęczne na małą wodę.

60 gr to górna granica ale pewnie i do 30 gr by się nadał. Jak macie jakieś doświadczenia w temacie czy widzieliście coś godnego uwagi w jakimś sklepie czy sieci to ja chętnie przeczytam Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Obywatel dnia Wto Sty 03, 2012 10:41 am, w całości zmieniany 1 raz
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 2:26 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A może zamiast wędziska dokup delikatne szczytówki, tak ze dwie?

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 2:47 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Za długie mam kije. Szczytówki są na tyle delikatne,że branie małych płoci widać doskonale . Tylko, że prawie czterometrowym kijem ciężko łowi się z małych pomostów czy w "kałużach", które są tylko dwa razy szersze niż długość kija Very Happy
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 3:07 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Szczerze mówiąc nie rozumiem. Nie trzeba stać w wodzie, można metr od brzegu lub nawet dwa. W tak wąskich ciekach jak piszesz jest to nawet wskazane. Jedyne miejsce gdzie długi kij naprawdę przeszkadza a nawet stwarza niebezpieczeństwo w połowie dużych ryb, to łódka.

Dłuższe wędzisko w połówie z brzegu to same zalety. Lżejsze zacinanie, Lepsza kontrola holu, lepsza reakcja na ucieczki, lepsza amortyzacja, możliwość "przełożenia" wędziska ponad nadbrzeżnymi zaroślami bez ich dewastacji, dalsze i precyzyjniejsze rzuty, mniejsza ilość żyłki w wodzie po postawieniu na sztorc oraz możliwość zastosowania lzejszych zestawów i dłuższych przyponów bez obawy plątania przy rzucie. Dla spławikówki dodałbym jeszcze możliwość zastosowania spławika stałego, gdy przy krótszych wędziskach można już tylko przelotowy.

To moje uwagi i doświadczenie. Nie chciałbym abyś odebrał to jako zniechęcenie do zakupu. Przy spławikówce każde pół metra jest ważne. Przy gruntówce rzecznej tak samo. Przy połowach w spokojnej wodzie, jak dla mnie, długość ma znaczenie z w/w powodów a krótkie wędzisko stosuję wyłącznie w warunkach wymuszonych jak np niskie gałęzie lub wysokość mostu.

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 3:17 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Być może to kwestia wprawy i doświadczeń. Być może nie mam racji i jest tak jak piszesz.
Ja namęczyłem się strasznie łowiąc, chociażby nad Rosiem, z mniejszych pomostów. Nie było gdzie odłożyć wędki. Problem też z ustawieniem wędki na pomoście. Oczywiście, gdybym łowił tylko na denkę, nie ma problemu, odsunąłbym się i wszystko gra. W przypadku gdy łowię na feeder i spławikówkę dla mnie zaczynają się kłopoty. Szczytówka za daleko oczu a bombek nie lubię używać Very Happy
Okres kolekcjonerski w moim wędkowaniu mam za sobą, pamiątką jest pełna szafa różnych klamotów, które wykorzystałem raz, czy dwa nad wodą. Pewnie bez nowej wędki też bym sobie poradził. Chodzi mi głównie o wygodę Very Happy
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 5:26 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Obywatel napisał:
...W przypadku gdy łowię na feeder i spławikówkę dla mnie zaczynają się kłopoty. Szczytówka za daleko oczu a bombek nie lubię używać Very Happy

Hahaha :-D no to jesteśmy w domu. :-D Nic nie martw, też to przerabiałem. :-D Znalazłem jednak wyjście, rozwiązanie, kompromis, który przerwał raz na zawsze kręcenie głową jak na kiju. :-)
Uwierz, ze krótszy kij nie rozwiąże Ci problemu a łowienie z brzegu na spławik i feeder nawet go pogłębi. Przy łowieniu z pomostu, nawet bardzo wąskiego, problem leży jedynie w podpórkach - ich konstrukcji, gdyż masz do dyspozycji zupełnie inny obsszar wody niż z brzegu.

A co do mojego rozwiązania... No cóż. w końcu dotarło do mnie, że nie da rady łówić małych ryb na oba zestawy i to na raz. Jeden zawsze na grubsze-pazerniejsze brania, drugi na delikatne brania, niekoniecznie małe ryby. :-)
A patentów spotkałem sporo. Jakieś dwa lata temu jednemu wędkarzowi rozpaczliwie poszukującemu rozwiązania z tej sytuacji doradziłem barierę podczerwieni. Za grosze można kupić w sklepie i ustawić tak, że zareaguje na półcentymetrowe przygięcie szczytówki. :-)

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 7:38 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Próbowałem pogodzić bata z pickerem...... efekty raczej ..... średnie ;-). Sam posiadam pickera Jaxon-a z serii Orion, byłby dla Ciebie idealny, niestety raczej niedostępny w handlu w stanie nieużywanym. A kijek zaprawdę zacny. Ale poszedłbym w tym kierunku, długośc 2,7m i c.w. 25g (dokładnie nie pamiętam, ale cuś koło tego).

Strefowy Łowca Bocianów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Obywatel
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:06 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Very Happy Nie pomyślałem o wykorzystaniu lasera, fotokomórek itp. Very Happy Jak łowię z brzegu to używam poprostu dzwoneczka. Feeder jest oczywiście wtedy przyszykowany na "rybę życia". Rolling Eyes Chociaż mam dzwonek to i tak cały czas zerkam na wędkę czy jej żaden ryb nie wciągnął...

Łowiąc z pomostu zazwyczaj używam dwóch podpórek, jednej normalnej-widełek a drugiej, takiej z hakiem. Tu jest zdjęcie podobnej podpórki. Wędkę kładę na widełki a drugą podpórką przytrzymuje dolnik. W ten sposób wędkę mam pod ręką, wystaje ona sobie z pomostu i to sporo a spławik i szczytówkę mam mniej więcej przed oczami. Stosuje to gdy łowię z bratem, jak łowię sam, to zabieram jego krótsze wędki Very Happy

Orion to musiała być dobra seria. Wiele o niej słyszałem dobrego...
Obywatel
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 10:12 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kurcze, fajny kijaszek dziś oglądałem...Chyba na niego zachorowałem. Mikado UV ultraviolet. 3,60, cv do 90 gr.,5 szczytówek Very Happy Very Happy
Jak złapię jakąś fuchę to chyba się na niego skusze Very Happy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat