SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
W kompostniku cieplutkim czerwone mieszkały, jeden piękny czerwony wziął czerwoną żonę chciał z nią mieć dużo dzieci (wszyściutkie czerwone!) ale nie miał, siedzi zapłakana żona (calutka od łez swych czerwona) gdzie mąż?... pyta sąsiad (zresztą też czerwony)... zapił? załkała: ach gdyby!!!... wyciągnęli go chłopcy, łajdaka...na ryby!
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Statystyki
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - Kompas z GPS
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
krzysztofCz
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 1:14 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Na Allegro widziałem coś takie w cenie 150-300zł. Ponoć można trafić do celu zapisując pozycje. Kompas z lokalizatorem. Czy ktoś tego używał i ewentualnie jak się to sprawdza w pracy.

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
koza11
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 3:36 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Gdybym miał doradzić, to raczej weź najtańszy gps np. Garmin Etrex H, na allegro jest do kupienia poniżej 3 stów. Funkcjonalność większa, dokładność urządzenia zależy od pogody, ukształtowania terenu i w bez większych problemów +/- 3metry można osiągnąć.
krzysztofCz
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 7:40 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

koza11 napisał:
Gdybym miał doradzić, to raczej weź najtańszy gps np. Garmin Etrex H, na allegro jest do kupienia poniżej 3 stów. Funkcjonalność większa, dokładność urządzenia zależy od pogody, ukształtowania terenu i w bez większych problemów +/- 3metry można osiągnąć.

Jako nawigacji używam TomTom-a 730 GO. Mi chodzi o kompas z funkcją lokalizatora do pływania po morzu.

Zippo
Bajarz
Bajarz

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 8:17 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przecież nie polecał nawigacji tylko właśnie GPS. Smile
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
krzysztofCz
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 9:23 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Oj Zippo szukałem zwykłego kompasu co by we mgle z morza do domu wrócić Laughing Szukając znalazłem coś TAKIEGO i z tąd moje pytanie Laughing

quartz
bez rangi

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 3:32 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zwykły telefon z GPS zrobi to samo. Byle na Androidzie, aplikacji znajdziesz mnóstwo.Wink Fakt, trochę żre bateryjkę no ale te Twoje maleństwo też musi być prądożerne. Chyba, że chcesz na siłę zapłacić za coś, co w sumie każdy obecnie dostaje od danego operatora.
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 3:54 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak czytam, czytam i widzę, że rozeznanie w temacie jest żadne.
KrzysztofCz dobrze kombinujesz. Kompas z zaznaczaną trasą wyznacza trasę jaką przebędziesz niezależnie od mapy, której notabene nie będzie. Będziesz miał wykresik na ekranie lub w proste informacje tekstowe ale z powrotem trafisz jak po sznurku. Jednak na Twoim miejscu szukałbym urządzeń nie tyle popularnych co bardziej ukierunkowanych w turystyce pieszej, czyli co najmniej półprofesjonalnych, czyli bardzo dobrych amatorskich. Cena niestety, z tego co bynajmniej pamiętam z zeszłego roku, będzie trzykrotnie wyższa niż to co zalinkowałeś, jednak elektronika leci na łeb z cenami i obecnie może być całkiem przystępnie.
Popularne GPS-y oparte na jakiejkolwiek mapie drogowej lub miejskiej to pomyłka. Pomyłka nie względem urządzenia ale morze to nie drogi i ulice.
Z kolei GPS-y w komórkach to totalna pomyłka, gdyż wszystkie w mniejszym lub większym stopniu odnoszą się do stacji bazowych a wszystkie aplikacje oparte są na mapach drogowych. Poza tym jak będzie pochmurno to GPS w komórce nadaje się do...poza jedną starą Nokią, której symbolu nie pamiętam, a która miała naprawdę prawdziwy GPS i system oparty bodaj na symbianie.

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 4:11 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Laughing No właśnie, zadałem proste pytanie, czy ktoś używał takiego kompasu, a dostaję podpowiedzi co mam kupić Laughing . Mój TomTom jak mu wpisuję pozycję na morzu to po prostu zachowuje się jakby świat kończył się na linii brzegowej Laughing Laughing Laughing . Szukałem zwykłego kompasu, do wyznaczenia południa bym mógł wrócić np jak mnie zaskoczy mgła a znalazłem taki z gps. I tylko coś takiego bez żadnych bajerów by mi się przydało. Mapy lądowe nie wchodzą w grę, musiałyby być morskie. Spróbujcie wpisać do nawigacji (w telefonie również) współrzędne gdzieś na morzu i zobaczcie co będzie się działo Laughing

quartz
bez rangi

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 4:49 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dlatego napisałem, jeśli posiadasz telefon z wbudowanym GPS i na Androidzie: TripComputer. Polski, darmowy i ma aż nadto, niż oczekujesz. Very Happy
Typowy off road, bez żadnych map a tego chyba szukasz.
Docio, wybacz ale mijasz się z prawdą i to bardzo mocno. GPS to GPS, zależy tylko jak to wykorzystać. Sprawdź jak działa ten TripComputer a później wydawaj tak daleko idące opinie. Kliknij i sam sprawdź, ja sprawdziłem. Na swoim GT 540, działa świetnie, w gęstym lesie również.
krzysztofCz
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 5:30 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

krzysztofCz napisał:
Na Allegro widziałem coś takie w cenie 150-300zł. Ponoć można trafić do celu zapisując pozycje. Kompas z lokalizatorem. Czy ktoś tego używał i ewentualnie jak się to sprawdza w pracy.

mur Laughing Tak brzmiało pytanie Laughing Nie chcę używać telefonu, radia ani tv. Pytałem czy ktoś używał tego typu gadżetów i jak się to sprawdza. Baterię w telefonie muszę oszczędzać np. na wezwanie ratownictwa morskiego jak zabłądzę Laughing

Jotes
Praktyk I st.
Praktyk I st.

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 5:37 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

krzysztofCz napisał:
krzysztofCz napisał:

mur Laughing Tak brzmiało pytanie Laughing Nie chcę używać telefonu, radia ani tv. Pytałem czy ktoś używał tego typu gadżetów i jak się to sprawdza. Baterię w telefonie muszę oszczędzać np. na wezwanie ratownictwa morskiego jak zabłądzę Laughing

No przecież nie otrząsaj tej biednej głowy. Mam gdzieś książkę A. Słodowego, mogę Ci zeskanować jak zrobić samemu kompas z pudełka od pasty do butów i dekielka od konserwy. Uśmiechnij się Krzychu, nikt nic nie wie - czeski film. Laughing Surprised
krzysztofCz
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 5:41 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja pamiętam, ze to było pudełko od zapałek Laughing , ale to mogło być w drugim wydaniu Laughing Laughing Laughing

quartz
bez rangi

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 5:44 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No to inaczej Ci odpowiem, każdy GPS posiada lokalizator (chyba do tego został stworzony...), tych bez funkcji kompasu to już chyba nie ma na rynku. Uprzedzając kolejne pytanie - chyba sam widzisz, że tego Twojego cuda nikt nie używa na tym forum. Bo albo się kupuje coś konkretnego albo się używa, co się ma wbudowane. A Ty ani w tę, ani we wtę, bo allegro. Very Happy
krzysztofCz
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 5:55 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

quartz nie możesz uprzedzić mojego pytania bo je zadałem w pierwszym poście tego tematu Laughing Natomiast zgadzam się z Tobą, że może to jest guzik warte bo nikt tego nie używa Laughing i z tąd było moje pytanie Very Happy

quartz
bez rangi

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 6:15 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak już całkiem z nudów, czym to naładujesz skoro komórka taka ważna. Masz coś z USB na pokładzie? Bo 390 mAh to wiesz...
Z resztą, sam sobie poczytaj. Kliknij.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat