SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
W kompostniku cieplutkim czerwone mieszkały, jeden piękny czerwony wziął czerwoną żonę chciał z nią mieć dużo dzieci (wszyściutkie czerwone!) ale nie miał, siedzi zapłakana żona (calutka od łez swych czerwona) gdzie mąż?... pyta sąsiad (zresztą też czerwony)... zapił? załkała: ach gdyby!!!... wyciągnęli go chłopcy, łajdaka...na ryby!
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Statystyki
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - Czym skleić ziarna ?
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 5:26 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Potrzebuję skleić w kule zanętowe mieszankę ziarna typu: kukurydza, bobik, łubin, oraz np. pellet. Czy zmielone płatki owsiane dadzą radę ?
Jakiekolwiek zanęty "zwykłe" i typu "method" odpadają, bo mają własny zapach, a ja potrzebuję coś w miarę obojętnego zapachowo żebym mógł po swojemu doprerfumować Wink

Za rady dotyczące: rakiet, kobry, łódek zdalnie sterowanych, woreczków rozpuszczalnych ... itd - z góry dzięki Smile

Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 5:44 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak cały czas używam właśnie mielonych płatków owsianych. Samych ziaren nie kleiłem, więc nie wiem jak to wyjdzie. Wiem jednak, że mielone płatki zalewane ciepłą/gorącą wodą kleją mocniej. Smile

Z samymi ziarnami kombinowałem poprzez ich zamrażanie w pudełku. Ziarna były wilgotne a w środek należy włożyć spory kamień lub mieszać je z wilgotną ziemią i tak zamrażać. Bez obciążenia, jak wiadomo, lód pływa. Smile

I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 5:51 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Muszę spróbować z płatkami owsianymi jak radzisz "na gorąco".
Myślałem o kaszy mannej - zalać takim rzadkim kleikiem też na gorąco. Jak ostygnie.... Confused
Tak czy inaczej upaprać się po łokcie będzie trzeba Very Happy

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 6:14 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Znam dwa sposoby, oba przetestowane:
a) parzę kasze kukurydzianą "na sztywno", już zimną kleję mieszankę ziaren. Całość dopracowuję suchą kaszą kukurydzianą lub mąką sojową.
b) ziarna po ugotowaniu, jeszcze gorące, przesypuję surową kaszą manną,
wchłania ona wilgoć i klei całość

Co jeszcze? ano:
c) kupić klej do ziaren
d) zastosować papierowe torebki - - które wrzucone z zawartością rozmiękną i ładnie wyścielą dno ziarnkiem dla wąsatej przyjaciółki. Very Happy
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 6:27 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

koza11 napisał:
Znam dwa sposoby, oba przetestowane:
a) parzę kasze kukurydzianą "na sztywno", już zimną kleję mieszankę ziaren. Całość dopracowuję suchą kaszą kukurydzianą lub mąką sojową.
b) ziarna po ugotowaniu, jeszcze gorące, przesypuję surową kaszą manną,
wchłania ona wilgoć i klei całość

Co jeszcze? ano:
c) kupić klej do ziaren
d) zastosować papierowe torebki - - które wrzucone z zawartością rozmiękną i ładnie wyścielą dno ziarnkiem dla wąsatej przyjaciółki. Very Happy

Ot, mądrego przyjemnie posłuchać! Idea
Zacząłem się zastanawiać nad klejem do robaków albo jakąś gliną...
ale biorę w ciemno sposób "b". Wydaje się sensowny, zwłaszcza, że bedę łowił w nęconym miejscu również na ciasto z kaszy manny.
Dzięki serdeczne Smile

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 7:35 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Gdzieś w górnych akapitach znajdziesz opis procesu mannowania ziarenek:klik
Jeżeli nie nęcisz "z ręki" polecam łyżki zanętowe, mają znormalizowany gwint, jako rękojeść posłużyć może nawet sztyca tęższej podpórki.
ta jest do ziaren luźnych, tamta do kul na większy dystans.
Trik nr1 -kule muszą być max. wielkości mandarynki, równej wielkości, podsuszone po sklejeniu
Trik nr2 - łyżkę i kulę przed wyrzutem należy zmoczyć, kule nie rozpadają się, poprawiasz zasięg i celność nęcenia.

Nie sugeruj się markami tych konkretnych łyżek, po wyrwaniu gwintu w dwóch tańszych łychach kupiłem droższą=mocniejszą łychę Gardner
maniek-
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto Sie 07, 2012 8:22 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

splawik66 napisał:
Potrzebuję skleić w kule zanętowe mieszankę ziarna typu: kukurydza, bobik, łubin, oraz np. pellet. Czy zmielone płatki owsiane dadzą radę ?
Jakiekolwiek zanęty "zwykłe" i typu "method" odpadają, bo mają własny zapach, a ja potrzebuję coś w miarę obojętnego zapachowo żebym mógł po swojemu doprerfumować Wink

Za rady dotyczące: rakiet, kobry, łódek zdalnie sterowanych, woreczków rozpuszczalnych ... itd - z góry dzięki Smile

Ani płatki ,ani manna na dobrze nie sklei kukurydzy łubinu ect ,,tak samo wszelkie kleje do robaków czy zanęty ,sam klej nic nie poradzi ,oprócz lepiszcza musi być wypełnienie ,na przykład otręby ,są neutralne.
W zasadzie to wszystko się rozbija o ilość tej porcji ziaren ,a i co ma sie stać z taka kulą po spotkaniu z wodą ,najłatwiej jest na stawie/jeziorze ,ziarno zamrozić z dodatkiem żwiru .Gorzej rzeka ,małe piwo jak nęcimy 5litrami ziaren ,schody zaczynają się przy 10 litrach a hard-kor przy 20litrach.
Jeśli mamy dość głęboką wodę w rzece to sklejenie musi być mocne ,aby nam ziarna nie "pofrunęły" hen w sina dal. Laughing
Fajną sztuczką jest zmielenie [ugotowanej]części kuku ,tak ok 1kg dodania do reszty ziaren i dodania zaparzonych płatków ,u mnie to kleiło mocno a i cena niska .Jak potrzebowałem super kleju to gotowałem ziemniaki ,po gotowaniu ręką się rozgniatało i do środka ziarno ,jak wystygło to kule mogę posyłać na 100.
Sam stosuje nęcenie ziarnami od wielu lat ,ale doszyłem do wniosku że te wszystkie '"widowiskowe" sposoby są zbyt groźne ,dlatego lepszy jest mały pontonik.
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 6:35 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

splawik66 napisał:
.........

To miał być sarkazm, ale widocznie mi się nie udał Very Happy

Jeśli idzie o nęcenie/klejenie. Wisła, jak każda nieuregulowana rzeka /nawet ciurek 3m szerokości/ jest z reguły głębsza przy brzegach...
Co prawda nie ma pewności, że duże ryby będą zawsze w najgłębszych miejscach, ale trzy metry głębokości trzy metry od brzegu będą zawsze pobudzać moją wyobraźnię. Zwłaszcza gdy na brzegu /zachodni/ rosną drzewa i przez cały słoneczny dzień jest zacieniony pas wody kilkumetrowej szerokości. A na środku Rzeki kamienne przelewiki z wodą góra do kolan ...
Znam takie miejsce z sumowych zasiadek. Spędziłem tam wiele godzin i wiem, że nie tylko sumy wędrują tymi zacienionymi korytarzami. Łowiłem tam co roku brzany, a w tym roku mam zamiar zapolować na karpie. Nie jest ich dużo i myślę, że próbę ich złowienia trzeba pogodzić z łowieniem innych gatunków. Wiem, to herezja, bo sprzęt dla karpi ma specjalne wymagania, ale spróbuję. Spróbuję, bo wiślane grube lechy i brzany nie boją się żyłki 0,30... Nęcić leszcze i brzany umiem, karpi nie. Dlatego zapytałem o klejenie ziaren. Za rady jeszcze raz dziękuję / tym razem bez sarkazmu/ Smile

PS Teksty Gismo o rybach i grzybach znam z Pogawędek Wędkarskich. Cenię jego spostrzeżenia i sprawdzone w praktyce teorie... ale ... Very Happy
"Postanawiam przerwać na chwilę hol. W tym czasie pęcherz pławny pozbawionych już sił karpi na skutek wyrównywania ciśnień podczas szybkiej zmiany głębokości przeważnie wypełnia się wodą i toną one jak kamień, po czym kładą się dosłownie na dnie. Po upływie niecałych dwóch minut pozbawione sił same podpływają pod powierzchnię."
Z taką teorią nie mogę się zgodzić Shocked A może nie uważałem na lekcji przyrody w podstawówce? Confused

Bajarz II st.
Bajarz II st.

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:37 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja dobrze ugotowaną kukurydzę ( gdy puści klejące mleczko )- z jednym, dwoma ziemniaczkami - zawożę gorąca jeszcze nad wodę i zasypuję śrutą sojową. Po czym kleję spokojnie z tego kule wielkości piłki tenisowej. Za pomoca łyżki, zrobionej z rury pcv, rozciętej na końcu i uformowanej na gorąco na szklance końcówce, lekko dogiętej - wysyłam na 30-40 m w punkt bez żadnego problemu.
maniek-
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 1:49 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie wiem jak to wygląda na Wiśle ,ale wiem że leszcza mogę przynęcić pod brzegiem ,to samo z płotką a amury łowiłem 1m od brzegu ,inaczej jest z karpiami ,nie lubią hałasu ,tumultu wędkarskiego.Wystarczy goły brzek i chodzący wędkarze ,szkoda siadać i nęcić ,ostatnio 3-4 lata temu miałem bardzo dobrze zakamuflowane miejsce ,od strony wody "ściana"z wysokiej trzciny ,na brzegu gęste kszaczory ,łozy ,wierzby ,topole.Lipcowa powódź naniosła olbrzymie ilości piasku u mnie na miejscówce tak 80 Ton ,ale najgorsze to że zasypało przybrzeżny pas trzcin .Trzcina nie wyrosła i karpie zaczęły omijać je bokiem ,wiem bo nęcenie musiałem przenieść na 80m w torze wodny ,tam się czuły bezpiecznie i żerowały.
Ogólnie karpie z rzeki to ciężka orka ,a dam ci radę ,zapomnij o łubinie ,bobiku czy jakiś pelet ,jeśli chcesz podejść profesjonalnie to proponuje kukurydzę i ewentualnie konopie ,zapomnij o klejeniu bo to zbędna wydana kasa a i czasu szkoda ,mały pontonik rozwiązuje wszelkie problemy .
A jeśli mentalnie nie będziesz w stanie nęcić 20-30litrów [co drugi dzień ]to raczej odpuść.
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 7:46 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

maniek- napisał:
Nie wiem jak to wygląda na Wiśle...

Miałem przyjemność łowić we wrocławskiej Odrze na wysokości ul. Łużyckiej i mostu Obornickiego. Wisła w Wawie lepiej ciągnie, niedużo ale mocniej.

Pomocny
Pomocny

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 8:09 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak sobie czytam, ten temat i dumam.... Po co komplikować sobie życie i wymyslać kaszki, mleczka itp. Wystarczy glina - jest tyle rodz. gliny że da się dopasować ich rodzaj lub mieszankę do każdego łowiska. Dodając klej w rodz. bentonit lub liant coller i stosując odpowiednią gline lub ich mieszanki możemy stworzyć kilka frakcji i spowodować że poszczególne kule z ziarnem bedą się rozkładać w różnym czasie, lub mniej lub więcej smużyć itd. Dodatkowo glina jest super nośnikiem zapachów, i smaków i można spokojnie pobawić się w aromatyzowanie itp. Sam na niektórych łowiskach na zawodach, stosuję samą glinę z ziarnem lub robakami, jako substytut lub dodatek do zanety. Czasem nawet idę na całość i glinę z kuku i kasterem aromatyzuję zapachem ochotkowym od SS lub Dragona. Kombinacji jest wiele, a glina idealnie nadaje się do takich experymentów.

I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 8:15 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

LYSY0312, z gliną bardzo dobry pomysł. Jak pisałem wyżej potrafię nęcić leszcze i brzany. Używam wtedy właśnie gliny, a częściej wysuszonego iłu rzecznego. Dwie puszki kukurydzy + kilogram grubych, surowych płatków owsianych wymieszanych z tym nośnikiem dają radę. Jak jestem przy gotówce, a jest dobry okres na brzany, to dodaję do tego startego na jarzynowej tarce żółtego sera.
Łowię w tem sposób i w tym miejscu od kilku lat i zaobserwowałem, że karpie niechętnie wchodzą w taką zanętę. A często są łowione przypadkowo /a jeszcze częściej rwą zestawy/przy polowaniu na inną rybę. Np. na rosówki czy kaszę manną. W tym roku jest bardzo niska woda i karpie "zagęściły" się na pewnym odcinku Rzeki. Codziennie widać ich spławy, dlatego chciałbym zanętę, jak to się ładnie pisze -bardziej ukierunkować właśnie na nie.

Maniek-, możesz być jeszcze bardziej profesjonalny jak zanęcisz nie 80, ale 160 metrów od brzegu. Jak zamiast 20-30 wsypiesz 60 litrów zanęty codziennie i kupisz jeszcze mniejszy ponton... Razz Razz Razz
Nie łowiłem nigdy w Odrze, ale z tego co czytałem i widziałem na filmach, to całkiem inna bajka niż "moja" Wisła. Odrę w środkowym biegu porównałbym do Wisły przed zaporą we Włocławku - głęboka, prosta, "grzeczna"... Już to raz pisałem, napiszę jeszcze raz - - na odcinku gdzie łowię i są karpie, dalej niż 20-30 metrów od brzegu jest wody po jajca i leżą głazy wielkości samochodu , to po pierwsze. Po drugie, jako nieprofesjonalista nie mam zamiaru ograniczyć się tylko do łowienia karpi. Ucieszę się również z trzy, czterokilogramowego leszcza czy brzany piątkę Po trzecie. Ja jestem spławik66, a nie gruntówka66 Jedna ryba złowiona na spławik jest dla mnie warta trzech z gruntu Razz
Wyobraźcie sobie taki odjazd kilkukilogramowej ryby zacietej ze cztery metry od brzegu... Kilkanaście sekund gwizdu kołowrotka. Z reguły już wtedy wiadomo z kim mam doczynienia - brzana zawsze prze pod prąd, sum ucieka z pradem, a leszcze cwaniaki wykorzystuja swoją powierzchnie boczną i pozwalaja spychać się nurtowi w poprzek rzeki - halsują jak żagiel Jak się zachowują po zacięciu karpie, napiszę jak tylko skleję ziarna Cool

Administrator
Administrator

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 8:29 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

...a duża płoć pływa z lewa na prawo jednocześnie odchodząc od brzegu i za pioruna nie wiadomo jak ją ściągać nim się nie uspokoi. Smile

I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 8:34 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Eeeeeee..... dużych ploci tam nie ma - boją się sumków Razz

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat