SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
Nie ogladaj się dziewczyno za zaciekłym wędkarzyną, wróci gdy zanikną brania, nie ma głowy do kochania.
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Statystyki
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - A może sezon 2013/2014?
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
koza11
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 6:20 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cześć. w Tym sezonie, o ile to nastąpi z przyczyn pogodowo - obiektywnych, postaram się być
Tutaj
Póki co wprowadzenia, sprzęt, zaplecze, ryby, później się zobaczy........
Smile Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
koza11
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 8:42 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorry, że tak pod postem - Sezon podlodowy otwarty!
W skrócie - 2 godziny na lodzie - 8cm, przerzucone 50 szt pasiaczków, z których zabrałem kilka(do 25cm) na kolację
Więcej tutaj:
mini relacja
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 9:59 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wczoraj miałem pytać czy byłeś Very Happy
Z tego co zapowiadają za tydzień będzie lodu, że ho ho albo i więcej. A ja jeszcze nawet gratów nie naszykowałem... Embarassed

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 10:09 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja z przyczyn organizacyjnych też jestem daleko, no ale wreszcie mieszkamy u siebie, dokończymy rozpakowanie i będę pisał jak zawsze 2 wrzutki na tydzień.
P.s. Pozdrowienia od Owidiusza
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 1:45 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Napisałeś, że skuteczna była "czarna mormyszka z haczykiem udekorowanym na żółto" to znaczy że łowiłeś bez ochotek? Widziałem na filmach jak to robią Rosjanie. Wiem, że metoda skuteczna, a ciągle nie mogę się przekonać. Nawet mimo to że złowiłem kilka krąpi, płotek i kilkanaście sztuk innego białorybu na blaszki przeznaczone dla okoni i prowadzone po "okoniowemu"
PS Dzięki za pozdrowienia i również pozdrawiam Smile

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 2:12 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Paweł, ja praktycznie od 4 lat 80% okoni łowię bez mięsa. W którymś z wpisów blogowych zamieściłem co i jak, jest tam fotka mormyszek na konkretną wodę. Wczoraj na sreberko owszem, brania były, ale czerń z żółcią powodowała jakiś amok, przewietrzenie dziury z okonków zajmowało dosłownie 5-10 minut, brań i to agresywnych było kilkanaście, jedno za drugim. Jeżeli wyjmowałem palczaka- to można było kończyć, nic innego pod lodem już nie zostało. Tak jak napisałem, okonie przewietrzyłem jedynie, by nie psuć miejscówki, w większości zwodowałem na powrót odchodząc na nową dziurę. Na tej wodzie bezmotylka robi rzeźnię, bije mięsne metody 10 do 1 w skuteczności
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 4:44 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Maciek, ja leń jestem. Łowienie na bezmotylkę jest bardzo aktywne. A ja zadzieję sobie pęczek ochotek, wędeczka na podpórkę, kubek z gorącym płynem w garści i ... dumam sobie nad niesprawiedliwościami losu Wink

UWAGA ! UWAGA ! UWAGA ! Sad

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 6:53 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Do poczytania:
klik

senne "okonie"
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 7:42 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hurrrraaaa.... przełamałem się. Pierwszy raz w tym sezonie wylazłem na lód. Najpierw na stojącej wodzie połowiłem ze 20 okonków. Okonków, bo największe były tylko ciut dłuższe od kiwoka... Smile Potem, znalazłem jakieś białe ryby, ale w żaden sposób nie dały się skusić do brania. Jakby cały czas były w ruchu... Co kilka minut następowała fala kilku "obcierek" o żyłkę. Potrafię je przeważnie odróżnić od brań. Raz się pomyliłem, zaciąłem i na haczyku wyjąłem łuskę... Ryby "brały" w takim uciągu, że mormyszka 2g na żyłce 0,14 ledwie dochodziła dna. Dziwnie się tak łowi - głębokości 2-2,5m a żyłki pod lodem metr więcej Rolling Eyes Na jutro naszykowałem chytry plan Cool A trzeba się spieszyć, bo chociaż lód ma ok15-20cm, to w takim nurcie przy odwilży nie utrzyma się dłużej niż 3-4 dni...

Bajarz
Bajarz

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 10:29 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

koza11 napisał:
Do poczytania:
klik

senne "okonie"

Czy ta poziomka ma jeden haczyk za dużo ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
koza11
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 6:18 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ma tyle, co na sklepowej półce. Dla świętego spokoju mam też drugą taką samą( zawsze kupuję parami) z odciętymi haczykami i samą dolną kotwicą. W ogóle te haczyki tylko przeszkadzają - ryby skaczą do dekoracji na kotwiczce, a haczyki z korpusu tylko czepią się o lód przy wyciąganiu.
Co ma więcej haczyków: wobler czy balansówka?

Gratulacje Paweł. Ja szykuję się na jutro.
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 10:03 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

koza11 napisał:
Ma tyle, co na sklepowej półce.

Na sklepowej półce bez problemu znajdziesz też Ferrari i w żadnym wypadku nie zwalnia to z przestrzegania dozwolonych prędkości.

Błędnie założyłem, że nie musisz łowić na wodach PZW, gdyż ustawa w wielu miejscach nie wymaga tego co RAPR. Jednak w tym przypadku jest inaczej. Nie ma w kraju wód, w których mógłbyś łowić pod lodem na przynętę z trzema haczykami i bynajmniej nie chodzi tu o "święty spokój".

Nie mnie jednak to rozsądzać. Zastanawia mnie jednak powód dla którego w swoim blogu jawnie się "podkładasz"? Nie wiem, czy to przez nieznajomość prawa, czy jako jawny przejaw pogardy dla niego.

I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 2:19 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

@ Zippo, dlaczego swojego krótkiego, chytrze niewinnego pytania nie zadałeś Koledze na priv. I dlaczego usiłujesz rozpętać burzę tu, a nie na "Pogawędkach" gdzie @Koza też pisze o swoich wynikach i doświadczeniach?
Skoro Docio poruszył temat motoryzacyjny... Dostaliście kiedyś Panowie mandat za przekroczoną prędkość ? Przekroczoną świadomie? Oczywiście nie jestem za naruszaniem obowiązujących przepisów, ale czasem są one tak beznadziejne... można było to inaczej załatwić. Docia rozumiem, bo jako Admnin został postawiony w sytuacji bez wyjścia.

Z mojego wczorajszego chytrego planu dupa - w nocy woda przybrała i chociaż kilka metrów od brzegu lód jest solidny, to nie ma jak na niego wejść. Musiałem się zadowolić rybami na wodzie stojącej. Wczorajsze doświadczenia czegoś mnie nauczyły i dziś zamiast okoniowych palczaków, złowiłem osiem okoni 15-20 i jednego rodzynka ze 25cm. Prowadzoną w "wariackim" okoniowym tempie mormyszką nie pogardziły dwie płocie "za zegarek"... Ludzie w różnych miejscach noszą zegarki Wink Ja na nadgarstku i jest to od czubka palców jakieś 25-28cm. Cool
Oczywiście na leżącą jak Pan Bóg przykazał na dnie albo wiszącą centymetr nad nim ani dudu... Evil or Very Mad

Praktyk I st.
Praktyk I st.

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 3:51 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kurna, przepisy są, jakie są, ale jak np udowodnić, że w przypadku samoróbki takiej przynęty są to tylko dwa haczyki? No przecież mógłbym na gorąco rozgiąć podwójną kotwiczkę i wtopić w ten korpus, wtedy mam jeden hak z dwoma ostrzami i dodatkowo podwieszoną całkiem legalną kotwiczkę pod brzuszkiem. Tylko jak udowodnić, że to faktycznie jest jeden hak, a całość to całkiem legalna sprawa? I czy faktycznie legalna? Question

Ostatnio zmieniony przez Jotes dnia Pon Lut 03, 2014 3:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zippo
Bajarz
Bajarz

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 3:52 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

splawik66 napisał:
@ Zippo, dlaczego swojego krótkiego, chytrze niewinnego pytania nie zadałeś Koledze na priv. I dlaczego usiłujesz rozpętać burzę tu, a nie na "Pogawędkach" gdzie @Koza też pisze o swoich wynikach i doświadczeniach?

Już tobie odpowiadam.
Faktycznie, mogłem zadać to pytanie Koledze na priv. ale zadałem tutaj znając większość piszących tu kolegów (no akurat Ciebie nie znam) i mając pewność, że burza się nie rozpęta, a być może dowiem się, że się mylę. Jeśli nie od kol. Koza11, to od Was.
Dlaczego nie na Pogawędkach? Wiesz, mniej ludzi, mniejszy wstyd. A i ewentualna burza bardziej prawdopodobna. Cieszę się, że kol. Koza11 zreflektował się, i usunął link. Sam bym to zrobił dzisiaj.
Ps.: To nie było wcale chytrze niewinne pytanie. To było zwykłe, niewinne pytanie, nie mam zwyczaju rzucać się do gardła z takiego błahego powodu.
Nie miej do mnie żalu, naprawdę nie masz powodu.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat